O firmie

Kim jesteśmy

BLUE PLANET to producent i dystrybutor generatorów ozonu, a także koncentratorów tlenu, wentylatorów, mierników, osuszaczy i akcesoriów pomocniczych.

BLUE PLANET to nowoczesna firma z siedzibą w Wolsztynie, ukierunkowana na przyjazną człowiekowi, ekologiczną i ekonomiczną technologię dezynfekcji i odgrzybiania, jaką jest ozonowanie.

Światowa jakość

Nasze sztandarowe modele ozonatorów (DS-14, DS-32, DS-64) zostały poddane specjalistycznym testom w Zakładzie Badawczym EKO-SERWIS w Bielsku-Białej. Wyniki pomiarów jednoznacznie wykazały, że nasze urządzenia spełniają najwyższe normy jakościowe oraz wydajnościowe i z powodzeniem wytrzymują porównania z modelami produkowanymi przez światowych liderów rynkowych.

Tradycje rodzinne

Już w latach 60. ubiegłego wieku dziadek Daniela Świetlińskiego – właściciela firmy Blue Planet – pracował w warszawskim zakładzie Telektra, produkującym takie oto generatory ozonu:

Były one wykorzystywane do usuwania podobnych problemów jak dzisiaj, czyli: pleśnie, grzyby, zapachy, sanityzacja powietrza i powierzchni wewnątrz budynków. Przeciętny obywatel raczej nie miał dostępu do takiego sprzętu, ale posiadały go instytucje, niektóre szkoły wyższe, a także wojsko. Zainteresowanie ozonem i jego praktycznym zastosowaniem w przemyśle nie jest więc w naszej firmie przypadkowe i wiąże się niejako z pokoleniową tradycją.

Promocja zdrowia

Nasza firma wykorzystuje ozon jako alternatywę dla chloru oraz innych środków chemicznych, wytwarzających szkodliwe produkty uboczne. Blue Planet propaguje zdrową i ekologiczną jakość: produkcji, funkcjonowania, życia. Stosowane przez nas technologie spełniają wszelkie obowiązujące wymogi, a ich skuteczność została wielokrotnie potwierdzona przez uprawnione organy urzędowe oraz wyspecjalizowane komórki naukowo-badawcze.