Ozonowanie Blue Planet

AlergiaOZONOWANIE a alergie

Alergie na kurz i roztocza czają się we wszystkich przestrzeniach zamkniętych. Nie należy jednak panikować, bo przecież na każdego wroga jest sposób. Kurz to wysuszone drobne cząstki pożywienia, zarodniki pleśni, części insektów (ich wydzielin i wydalin również), pyłki, strzępki włókien czy tkanin, proszków, pudrów, sierści, złuszczonego naskórka ludzkiego itd. Jego obecność w domu nie jest mile widziana - nie tylko ze względu na jego nieestetyczny wygląd. Kurz domowy powoduje wiele przykrych dolegliwości, przez niego aktywuje się m.in. alergia wziewna na kurz. Dywany, książki, wykładziny i pościel to jedne z największych skupisk kurzu. Alergia na kurz objawia się niestety przez cały rok. Dolegliwości jednak nasilają się w okresie jesienno - zimowym, kiedy to korzystamy z grzejników, kaloryferów. Wysuszają one nie tylko powietrze, ale przede wszystkim śluzówki dróg oddechowych. Upośledzone w ten sposób śluzówki nie są w stanie ochronić Twojego organizmu przed atakiem alergenów. Dlatego warto zadbać o skuteczne ograniczenie działań Twojego wroga.

Alergia na kurz powoduje następujące objawy: uczulony ma łzawiące i spuchnięte oczy, swędzenie w nosie, katar, trudności w oddychaniu, ataki kichania pojawiające się rano, migrenowe bóle głowy, skórne wysypki, astmę.


  


Lekarze są zgodni, że nawet niemowlęta i małe dzieci mogą cierpieć na alergie wziewne. Im więcej roztoczy w kurzu, tym silniejsze mogą być napady alergii. Dzieci są bardziej narażone na szkodliwe działanie alergenu, ponieważ szybciej oddychają - wdychają więcej kurzu. Same roztocza kurzu nie są groźne. Silnym alergenem jest białko, znajdujące się w ich odchodach. Odchody podrażniają też błony śluzowe układu pokarmowego, co może prowadzić do nieżytu żołądka i dwunastnicy, a także atopowego zapalenia skóry. Roztocza żywią się złuszczonym naskórkiem, dlatego największym ich siedliskiem jest sypialnia, a zwłaszcza materac i pościel. Ozon jest gazem głęboko wnikającym w struktury materiału budowlanego, niszcząc grzybnie rozwijające się w głąb ścian, likwiduje i oczyszcza powietrze z zarodników grzybów i pleśni.

Ozonowanie to niezawodna dezynfekcja i odgrzybianie pomieszczeń, jak i oczyszczanie klimatyzacji, w której grzyby znajdują idealne warunki do swojego rozwoju. Proponujemy Państwu wykorzystanie metody okresowego ozonowania mieszkań, szczególnie w okresach nasilenia objawów alergii jesień - zima. Zauważycie od razu poprawę samopoczucia, polepszenie snu, komfort oddychania oraz skuteczne zmniejszenie objawów astmy i kataru alergicznego.


ozon Ozonowanie
Na czym polega?
Co daje ozon?
[zobacz więcej]

DS-7 Produkty
Czym ozonować?
Jak najskuteczniej?
[zobacz więcej]

mail Kontakt
Masz pytania?
Wątpliwości?
[zobacz więcej]


BLUE PLANET

Naszą dewizą jest jakość, a nie ilość.

ozon
Ozonowanie
Na czym polega?
Co daje ozon?
[zobacz więcej]

DS-7
Produkty
Czym ozonować?
Jak najskuteczniej?
[zobacz więcej]

mail
Kontakt
Masz pytania?
Wątpliwości?
[zobacz więcej]

copyrights © Wszystkie prawa zastrzeżone.